مسئول کیک بوکس بانوان واکو جهان می گوید(2021)

رشد و توسعه ورزش کیک بوکس در تمام دنیا قابل مشاهده است،و امروزه شاهد بانوان کیک بوکسینگ کار موفقی چه در سطح مدیریتی و چه فنی در جهان هستیم. در این مقاله توجه شما را به صحبتهای خانم پلویک مسئول و ریاست کیک بوکسینگ بانوان جهان جلب می نمائیم.

گپی با مسئول کیک بوکس بانوان !

 کیک بوکسینگ

کیک بوکس بدلایل بسیاری امروزه رشته اول و محبوب رزمی دنیاست! و علاقمندان بسیاری را در دنیا به خود معطوف داشته است . لازم به توضیح است که این رشته مورد پسند بانوان بسیاری در سراسر دنیا قرار گرفته است و امروزه در مسئولیت های مختلف مدیریتی در سطح جهان شاهد حضور بانوان کیک بوکسینگ کار هستیم.در این مقاله نیز گفتگویی صمیمی با خانم پلویک مدیر ورزشی کیک بوکس و مسئول کمیته زنان کیک بوکسینگ در جهان و ساکن در کشور یوگسلاوی شده است که بسیار جدید و بروز است 2021، که نظر شما را به آن جلب می کنیم.

کمپین کیک بوکس بانوان جهان

خانم مارجیلانا پلویک رئیس کمپین سازمان واکو در جهان این چنین می گوید: من پس از اتمام تحصیلاتم، در دانشکده فلسفه ،  و در رشته  آموزش و روانشناسی ،

در دفتر کوچکی که مجله هنرهای رزمی را منتشر می کرد شروع به کار کردم.

تقریبا حدود تاریخی ، ​​8 مارس 1988 بود، که تصمیم گرفتم فعالیت خودم را در این رشته آغاز کنم .

و در زمان بسیار کوتاهی این رشته تبدیل به  عشق واقعی من  در زندگی شد.

و امروز که در خدمت شما هستم مدیر کیک بوکس بانوان سازمان واکو در جهان هستم.

و نمی توانم نقش و تاثیر  همسرم بوریسلاو ، که از فعالان و مسئولین و پیشگامان این رشته می باشد را نادیده بگیرم.

او از سالهای ابتدایی تا 1988 در تمرین من کوشید و زحمات زیادی را در شکوفایی این عشق در زندگی من کشید و ما با هم در جهت توسعه کیک بوکسینگ WAKO جاده های بسیاری را در دنیا پشت سر گذاشتیم.

ما در سراسر دنیا با هم سفر کردیم ، به مسابقات می رفتیم و دوستان زیادی را از ورزش به دست آوردیم.

 کیک بوکس
کیک بوکس

از پلویک پرسیدیم، پیشرفت کیک بوکسینگ  در کشور شما یوگسلاوی به چه شکل می باشد؟

او به ما گفت : توسعه ورزش جدید در یوگسلاوی سابق و صربستان آسان نبود ،

اما به نظر می رسد ذهنیت مردم ما جوهر ورزش رزمی پویا را با ضربات مشت و مشت درک کرده و  آن را با خوشحالی پذیرفته اند.

اولین مسابقات ، مسابقات ، پروفالاس بسیار محبوب بود . و این همیشه با کمبود صندلی در سالن های ورزشی قابل مشاهده بود. 

ورزشکاران ما در جهان قهرمان بودند. کار ما شکل دادن و هدایت آن انرژی مثبت عظیم برای ایجاد یک انجمن ورزشی کاملاً سازمان یافته بود.

و اکنون ، می بینم که موفق شده ایم. کیک بوکسینگ در صربستان امروزه ورزشی با بیشترین نتایج در میان ورزش های غیر المپیکی است .

از حمایت دولت برخوردار است و ورزشی است که دولت علاقه خاصی به آن دارد. ما در مدارس ، پلیس و نیروهای ارتش نیز درگیر هستیم.

ما چندین پروژه با وزارت جوانان داریم که مشهورترین آنها “بیرون راندن قلدرها از مدارس” است.

ما همچنین در یک پروژه عمومی شرکت کردیم تا برای جلوگیری از خشونت علیه زنان در خانواده ها ایستادگی کنیم.

جایی که ما در حال توزیع پیراهن برای قهرمانان ورزش های رزمی بودیم که حاوی این عبارت بود: “اگر می خواهید به همسرت سیلی بزنید ، ابتدا با من سعی کنید

از او پرسیدیم هنگام تمرین کیک بوکسینگ چه احساسی دارد؟

من واقعاً عاشق کیک بوکسینگ هستم. می توان آن را در سطح تفریحی و رقابتی آموزش داد .

و می توانم به عنوان یک بانو کیک بوکسینگ کار که دلخوشی، عشق و تفریح در زندگی من است.

به عنوان ابزاری برای بهبود سلامت کلی و یادگیری دفاع شخصی. کیک بوکسینگ هفت روش و استایل مبارزاتی دارد که برای هر سلیقه ای مناسب است.

برای همه علاقمندان به تمرین، آنچه را که می خواهید آموزش دهید انتخاب کنید.

من چهار فرزند دارم و دختر دوم من به عنوان سرگرمی به تمرین کیک بوکسینگ می پردازد، و یک داور ملی است.

پسرم که 18 سال دارد در مسابقات جهانی آنتالیا داوطلبانه مشغول به کار شد و در روز بین المللی کیک بوکسینگ مصاحبه ای مستقیم با رئیس جمهور روی بیکر در اینستاگرام داشت.

دختر دیگرم که وکیل است ، در آیین نامه و اسناد در فدراسیون کیک بوکسینگ صربستان که در آن شاغل هستم به من کمک می کند. همانطور که می بینید ،

همه اعضای خانواده وظایفی داوطلبانه در کیک بوکسینگ دارند. و همه عمر و زندگی خود را برای عشقشان هزینه می کنند.

شما در کمیته بانوان و کمپین کیک بوکسینگ زنان چه کردید؟

من قبلاً گفته ام که در فدراسیون کیک بوکسینگ صربستان ، به عنوان یکی از کارشناسان و مسئولین در کادر مدیریت ، روابط عمومی و رسانه های اجتماعی مشغول فعالیت شده ام.

اما ، همزمان من در سازمان جهانی WAKO به عنوان مدیر رسانه های اجتماعی و یک عکاس به صورت داوطلبانه کار می کنم.

من همچنین به عنوان عضوی از کمیته برگزاری در آماده سازی مسابقات در کشورم و در رویدادهای  WAKO شرکت می کنم.

من تقریباً از کارم لذت می برم ، بنابراین هر وقت که در مسابقات WAKO شرکت می کنم ، وقتی از من می پرسند “این یک سفر کاری است یا تفریحی؟” من جواب می دهم “هر دو“.

من به عنوان یک بازمانده از سرطان ، یاد گرفته ام که باید از هر لحظه زندگی قدردانی کنم. و در هر کاری بهترین نتیجه خودم را بدهم ، اما همیشه خانواده و دوستان را در اولویت قرار می دهم.

لطفا از اهداف کمیته بانوان بیشتر برایمان بگوئید؟

هدف اصلی در سازمان کیک بوکسینگ WAKO ، و کمیته زنان  WAKO  و همچنین فدراسیون ملی،

توانمند سازی و اعتلای زنان و دختران در این رشته است که بتوانند به عنوان رقبا و مسئولیت های مختلف ورزشی در این رشته به فعالیت بپردازند.

از دیدگاه بسیاری از افراد امروزه دسترسی به ورزش چیزی است که ما آن را امری مسلم می دانیم،  اما این طور نیست.

شما نمی توانید تصور کنید که چه داستان هایی از زنان مختلف شنیده ایم و زنان در سراسر جهان برای شرکت در ورزش و ماندن باید از چه مرزهایی عبور کنند.

هنوز موانع سیستماتیک وجود دارد که زنان را از ورزش دور می کند. . هنوز در برخی جوامع موانعی جهت ورزش کردن دختران کیک بوکسینگ کار یا حتی بانوان کیک بوکسینگ کار شاهدیم،

ما در قرن 21 هنوز با پدیده مرد سالای و پدرسالای مواجه ایم. و ما واقعاً از پدر سالاری و نقش های سنتی جنسیتی خسته شده ایم. وقت آن رسیده که آینده ای برابر داشته باشیم.

به مناسبت 8 مارس ، ما داستان های مربوط به بسیاری از زنان موفق را که می توانند الهام بخش برای نسل های آینده باشند ، به دنیای کیک بوکسینگ اعلام و ترویج می نمائیم.

بگذارید شما را از اخبار و تغییرات جدید در دنیای ورزش بانوان مطلع کنم:

به دنبال انتخاب آقای خادم به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران ، آقای عزیزی خادم متعهد شد که از فوتبال زنان در کشورش حمایت کند. 

هیئت جهانی بازی های بیرمنگام 2022 در تعیین اعضای جدید از اقلیت های مختلف که برای برابری تلاش می کنند ، صحبت می کند،  تغییر مثبت قابل توجهی ایجاد شده است. 

به دنبال اظهارات رئیس جدید زن هیئت مدیره سیکو هاشیموتو مبنی بر اینکه 40٪ هیئت مدیره باید زن باشد، حداقل 11 زن قرار است به هیئت المپیک 2020 توکیو اضافه شوند.

در 8 مارس ، ما از مشارکت زنانی که روی شانه های آنها ایستاده ایم ،نیز تجلیل می کنیم: ترزا مالکیل ، کلارا زتکین ، رزا لوکسنبورگ ، سیلویا پانکهرست ، الئونوره روزولت ، مالالا یوسف زایی و بسیاری دیگر. رهبران ،

تغییر دهندگان ، مربیان ، مراقبان ، حافظان صلح. به لطف شجاعت و پشتکار آنها ، ما تا اینجا رسیده ایم.

اشتراک گذاری این پست

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار ما با خبر شوید.

مطالب مرتبط