حمایت مسئولان باید دو چندان شود ( فارس) 97

روز جهانی ورزش دانشگاهی بهانه ای شد که مسئولان به ورزشهای رینگی کشور بیشتر توجه کنند.

حمایت مسئولان باید دوچندان شود

حمایت بیشتر مسئولین

در روند روز جهانی ورزش دانشجویی به میزبان دانشگاه پیام نور مرکزی واقع در شهرک شهید محلاتی، مینی سیتی

عنصری: رشته‌های رزمی تاثیر بسزایی در رشد و توسعه فرهنگ ورزش دارند

عنصری در مصاحبه با خبرگزاری فارس: رشته‌های رزمی تاثیر بسزایی در رشد و توسعه فرهنگ ورزش دارند و مسئولین می بایست توجه و حمایت بیشتری بعمل آورند.

رئیس انجمن کیک بوکسینگ و موی تای دانشگاه پیام نورگفت:

بدون شک، رشته های رزمی تاثیر به سزایی در رشد و توسعه فرهنگ ورزش در سطح کشور دارند. اما تاکنون مورد حمایت چندانی قرار نگرفته است.

به گزاش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس،‌ مراسم گرامیداشت روز جهانی ورزش دانشگاهی با حضور مسئولان وزارت علوم و ورزش دانشگاهی و ورزشکاران دانشجو

به میزبانی سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور روز می تواند نقطه عطفی در رشد ورزشهای رینگی در کشور باشد

انجمن‌های ورزشی کونگ‌فو توآ، انجمن‌کیک بوکسینگ و موی تای پرتاب تیر و کمان، فوتبال دستی، اسکیت، فیت‌نس، موتورسواری، اسب‌سواری و … حضور فعال و پررنگی داشتند.

در این مراسم، اجرای نمایشات رزمی توسط انجمن کیک بوکسینگ و موی‌تای دانشگاه پیام نور بود که بسیار مورد استقبال و توجه قرار گرفت.

ریاست این دو انجمن برعهده تورج‌علی عنصری است که در مراسم روز جهانی ورزش دانشگاهی، برنامه‌های متنوعی همچون کاتای نمایشی فری‌فرم،

میت‌ و سامبک، حرکات نمایشی با شمشیر و شکستن اجسام سخت (چوب و سنگ) را به اجرا درآوردند.

در جریان این مراسم، مسئولان و اعضاء کمیـته کیک بوکسینگ و موی‌تای، با حضور بر مزار شهدای گمنام در محل این دانشگاه، به مقام والای شهدای دفاع مقدس ادای احترام کردند.

مجتبی صدیقی رییس سازمان امور دانشجویان و معاون وزیر علوم، عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و ورزش همگانی وزیر ورزش،

هاشمی طبا رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی، دهخدا رئیس فدراسیون ورزش دانشگاهی، زمانی رئیس دانشگاه پیام نور، ناجی معونت فرهنگی دانشگاه پیام نور،

بشیریان دبیر فدراسیون ورزش دانشگاهی و نصیرزاده مدیرکل تربیت‌بدنی دانشگاه پیام نور با حضور در محل غرفه انجمن کیک‌بوکسینگ و موی‌تای دانشگاه پیام نور،

از برنامه‌ها و فعالیت‌های متنوع این مجموعه دیدن کردند.

تورج عنصری رئیس انجمن کیک بوکسینگ و موی تای دانشگاه پیام نور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس، با اشاره به نقش این قبیل برنامه ها در توسعه ورزش همگانی، اظهار داشت:

اجرای نمایشات رزمی در این روز بسیار مورد توجه حاضران، ورزشکاران دیگر رشته ها و حتی مسئولین دانشگاهی قرار گرفت.

به نظرم اگر انجام این گونه برنامه ها در سطح جامعه رواج یابد، موجب ایجاد روحیه، تقویت نشاط و جذب اقشار مختلف به سمت ورزش‌های رزمی خواهد شد.

وی در ادامه صحبت‌های خود، خاطرنشان کرد: بدون شک، رشته های رزمی تاثیر به سزایی در رشد و توسعه فرهنگ ورزش در سطح کشور دارند.

با در نظر گرفتن این پتانسیل، مسئولان باید با حمایت و تشویق بیشتر، انگیزه مربیان و قهرمانان را دوچندان کنند.

رییس انجمن کیک بوکسینگ دانشگاه پیام نور سپس به اقدامات انجام شده این انجمن در جهت علمی ساختن ورزش رزمی در میان دانشجویان اشاره کرد و گفت:

در رشته های رزمی به ویژه کیک بوکسینگ، جنبه های علمی کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

از زمان تشکیل این انجمن سعی شده با برپایی دوره های مختلف علمی در زمینه های آسیب شناسی، امدادگری و … مربیان و قهرمانان را مطابق استانداردهای روز جهان آموزش دهیم.

از شرکت ورزشی آرتین حمایت مالی انجمن کیک‌بوکسینگ و موی‌تای دانشگاه پیام نور که حامی ما در این مراسم بودند تشکر می‌کنم.

 

اشتراک گذاری این پست

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار ما با خبر شوید.

مطالب مرتبط