استاد شیزری در گذشت 1400

در گذشت ناگهانی استاد شیزری مربی فنی و کاربلد کاراته وکیک بوکسینگ کشور شوک بزرگی برای هواداران ایشان و دوستداران این بزرگ مرد بود. بی شک این اساتید رزمی ما سرمایه های فنی کشور هستند که متاسفانه غریبانه رخت سفر را می بندند.

استاد محمود شیزری، پیشکسوت کاراته و کیک بوکسینگ در گذشت

استاد شیزری
استاد شیزری در گذشت

7 اسفند ماه  در گذشت  استاد محمود شیزری استاد پیشکسوت، جامعه کاراته و کیک بوکسینگ کشور را داغ دار کرد.

این استاد  از اولین شاگردان مکتب کان ذن ریو و کاراته ایران بود،

در توانایی و تسلط بر تکنیک های پا و ضربات پا معروف بود و تبهر خاصی داشت.

پس از ورود مبارزات رینگی و آزاد به ایران، ایشان همانند سایر بزرگان کاراته که از این هنر به درک صحیحی در روش مبارزاتی رسیده اند.

تلاش نمود تا دانش خود را مطابق نیاز روز نموده،

و علی رغم تدریس کاراته در باشگاه خود به آموزش مبارزات تمام و کامل که به نام های فول کنتاکت و کیک بوکسینگ مشهورند بپردازد.

نمایشات استاد شیزری

در گذشت استاد شیزری
استاد محمود شیزری

استاد شیزری نمایشات بسیار موفقی را به اجرا گذاشت.

و در این نمایشات که با استقبال و تشویق خاص تماشاگران مواجه می شد به نمایش تکنیک های پا به صورت کنترلی و تعادلی می پرداخت.

یکی از این فیلم ها، در کانال تلگرامی ما که به نام https://t.me/sportartin  فعال می باشد، موجود است و می توانید تماشا بفرمائید.

مسابقات استاد

مرحوم محمود شیزری در سال 1977 «29 نوامبر تا5 دسامبر»  عضو تيم ملي ايران با مربيگري فرهاد وارسته جهت حضور در چهارمين دوره مسابقات جهاني عازم توكيو شد.

تيم ايران دراين رقابتها در رشته كوميته تيمي پس از گذشتن از سد تيمهاي آمريكا، هند ، اسپانيا با فرانسه بر سكوي سوم مشترك جهان مي ايستد در اين دور از رقابتها هلند اول ميشود.

از دوستان و شاگردان استاد شیزری

از شاگردان برجسته ایشان استاد جهانگیر سلیمانی از قهرمانان بزرگ بوکس و کاراته می باشد، که ریاست سبک کیک لایت کیک بوکسینگ را نیز عهده دار است.

همچنین استاد رشیدی، شاهرخ قبادیان، جمشید سلیمی، علی سلیمانی، مرحوم حسین ترکمن، فرخ ظلی از آشنایان و دوستان و شاگردان این بزرگوار بودند.

در گذشت استاد شیزری

و پس از سالها تمرین و تلاش و ممارست این استاد فقید در سحرگاه روز پنج شنبه مورخ 1399/12/7 بر اثر سکته قلبی دار فنی را وداع گفت.

به نقل از خبرگزاری کاراته پرس:

شیزری
شیزری

استاد محمود شیزری پیشکسوت کاراته و هنرهای رزمی ایران دار فانی را وداع گفت.

به گزارش کاراته پرس، استاد شیزری پیشکسوت کاراته و بنیانگذار سبک فول کنتاکت و کیک بوکسینگ امروز پنجشنبه هفتم اسفند ماه بر اثر سکته قلبی در گذشت.

محمود شیزری ملی پوش اسبق کاراته ایران شاگرد فرهاد وارسته بنیانگذار کاراته در ایران و همچنین هم دوره ی اساتیدی چون جمشید سلیمی، محمد آرین خو، علیرضا احسانی و… بود.

 

وی با تیم ملی کاراته در سال ۱۹۹۷ در مسابقات جهانی توکیو حضور یافت که در این مسابقات ایران مقام سوم مشترک جهان را کسب کرد.

 

تیم خبری کاراته پرس، درگذشت استاد محمود شیزری بزرگ مرد کاراته ایران را به جامعه کاراته و خانواده محترم ایشان تسلیت عرض نموده و ازدرگاه احدیت برای وی علو درجات و رحمت واسعه الهی و برای بازمانگانش صبروشکیبائی مسالت می‌نماید.

پیام تسلیت ریاست فدراسیون کاراته در خصوص در گذشت استاد شیزری

پیام ریاست کاراته

پیام تسلیت رییس فدراسیون کاراته ، در پی درگذشت استاد محمود شیزری قهرمان و ملی پوش پیشکسوت کاراته ایران.

متن پیام سید حسن طباطبایی ریاست فدراسیون کاراته :

خانواده محترم شیزری ؛ با کمال تاسف و تالم ضایعه تلخ فقدان  محمود شیزری را خدمت تان تسلیت عرض می نمایم. ضمن آرزوی صبر جزیل برای بازماندگان، علو درجات را برای آن عزیر از دست رفته از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.

محمود شیزری روز پنج شنبه مصادف با میلاد حضرت علی (ع) بر اثر سکته قلبی به دیار باقی شتافت. وی از قهرمانان ملی کاراته و از پیشکسوتان ورزش های رزمی در ایران بود و بنیانگذار ورزش های فول کنتاکت و کیک بوکسینگ در ایران بودند.

 

اشتراک گذاری این پست

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار ما با خبر شوید.

مطالب مرتبط