دفاع شخصی

چه سبکی رو برای دفاع از خود انتخاب کنم؟
اگر شما علاقمند به شرکت در کلاس دفاع شخصی هستید، حتما این سئوال برای شما مطرح میشه که بین این همه صحنه های اکشن فیلم های رزمی بالاخره کدوم رشته را می توانم انتخاب کنم، که بتوان در مبارزات خیابانی بهش اعتماد نمود؟!!
یا احتمالا با این سئوال روبرو بوده اید که آیا ما رشته خاصی به نام دفاع شخصی داریم یا تمام رشته های رزمی با ایده و تفکر دفاع از خود خلق و طراحی و گسترش یافته اند؟
اما پاسخ شما:
رشته هایی رزمی در تمام نقاط جهان از قرنها قبل از میلاد مسیح (ع) با تفکر دفاع از غار و حریم سکونت و جنگیدن با حیوانات مزاحم و همچنین شکار وجود داشته است، و در طول سالها در هر کشوری با توجه به نیازهای بومی و جغرافیایی آن منطقه تغییر شکل یافته است. اما می توان گفت که کشوری که بیشترین زحمت را در خلق و ابداع حرکات دفاع از خویش کشید و بزرگترین اساتید رزمی را به دنیا معرفی کرد و همچنین سالها منظم ترین و جنگاور ترین ارتش دنیا را تهیه و تدارک دیده بوده، چین بوده و مکتوبات آن نیز به 649 تا 712 میلادی برمی گردد.
در تکمیل می بایست بیان نمود که این رشته های رزمی نیستند که تکنیک مناسب دفاع از خود را یاد می هند، بلکه درک و نگاه صحیح مربی از رشته رزمی بسیار مهم است، که نگاه عمقی به هر تکنیک داشته و یا صرفا دنبال قهرمان سازی و ارتقای شهرت باشگاه خود بوده است.
قهرمان سازی و مدال آوری در رشته های مختلف رزمی نه تنها باعث شده جلوه ای که از آن رشته ها و قرار دادهای مسابقاتی که وضع شده، بسیار کم سو و ناکارآمد در جنگ شهری به چشم آید، بلکه سبب شده بسیاری از تشکلات و سازمان ها و فدراسیون هایی ثبت و ایجاد شوند که بخواهد از عنوان دفاع شخصی کسب درآمد کنند.
و گرنه غیر این است که هر مهاجم یا از دست و پایش در زدن ضربات استفاده می کند یا از سلاح!؟ شاید هم موجوداتی در کره زمین خلق شده اند که در حملات خود غیر این لوازم در اختیار دارند؟!! و آیا سبک و رشته رزمی در دنیا وجود دارد که به این سئوالات پاسخ نداده باشد؟؟!!!
پس خواهشی که ما از شما داریم، برای انتخاب استاد و مربی دفاع شخصی تلاش کنید با صحبت و مذاکره با مربی خود نگاه او را از ورزش و تکنیک هایش جویا شوید، متوجه شوید تنها به دنبال کسب مال است یا خود
هم در میدان مسابقات و قهرمانی که تجربه استرس فوق العاده ای دارد و تقریبا در ایران بسیار نزدیک به تجربه نبرد خیابانی است مهارت دارد و هم توانسته در سنین مختلف بین هنرجویان مختلف درک درستی از دفاع از خود را بجای گذارد.
اگر بتوانید با شاگردان قدیم او برخورد داشته باشید،می توانید از سطح اجرای فنی و اخلاقی متوجه روحیات آن مربی رزمی شوید، چرا که الفبای رزمی جز ادب و احترام نیست.

WhatsApp Image 2021 01 24 at 19.16.49 1 - دفاع شخصی
WhatsApp Image 2021 01 24 at 19.16.49 - دفاع شخصی
WhatsApp Image 2021 01 24 at 19.16.50 1 - دفاع شخصی
WhatsApp Image 2021 01 24 at 19.16.50 - دفاع شخصی