مصاحبه خبرگزاری فارس با ریاست کمیته کیک بوکس

حمایت مسئولان باید دوچندان شود

عنصری: رشته‌های رزمی تاثیر بسزایی در رشد و توسعه فرهنگ ورزش دارندخبرگزاری فارس: عنصری: رشته‌های رزمی تاثیر بسزایی در رشد و توسعه فرهنگ ورزش دارند
رئیس انجمن کیک بوکسینگ و موی تای دانشگاه پیام نورگفت: بدون شک، رشته های رزمی تاثیر به سزایی در رشد و توسعه فرهنگ ورزش در سطح کشور دارند.
به گزاش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس،‌ مراسم گرامیداشت روز جهانی ورزش دانشگاهی با حضور مسئولان وزارت علوم و ورزش دانشگاهی و ورزشکاران دانشجو به میزبانی سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور روز دوشنبه گذشته 16 مهر ماه برگزار شد. انجمن‌های ورزشی کونگ‌فو توآ، انجمن‌کیک بوکسینگ و موی تای پرتاب تیر و کمان، فوتبال دستی، اسکیت، فیت‌نس، موتورسواری، اسب‌سواری و … حضور فعال و پررنگی داشتند. در این مراسم، اجرای نمایشات رزمی توسط انجمن کیک بوکسینگ و موی‌تای دانشگاه پیام نور بود که بسیار مورد استقبال و توجه قرار گرفت. ریاست این دو انجمن برعهده تورج‌علی عنصری است که در مراسم روز جهانی ورزش دانشگاهی، برنامه‌های متنوعی همچون کاتای نمایشی فری‌فرم، میت‌ و سامبک، حرکات نمایشی با شمشیر و شکستن اجسام سخت (چوب و سنگ) را به اجرا درآوردند.

در جریان این مراسم، مسئولان و اعضاء کمیـته کیک بوکسینگ و موی‌تای، با حضور بر مزار شهدای گمنام در محل این دانشگاه، به مقام والای شهدای دفاع مقدس ادای احترام کردند.
مجتبی صدیقی رییس سازمان امور دانشجویان و معاون وزیر علوم، عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و ورزش همگانی وزیر ورزش، هاشمی طبا رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی، دهخدا رئیس فدراسیون ورزش دانشگاهی، زمانی رئیس دانشگاه پیام نور، ناجی معونت فرهنگی دانشگاه پیام نور، بشیریان دبیر فدراسیون ورزش دانشگاهی و نصیرزاده مدیرکل تربیت‌بدنی دانشگاه پیام نور با حضور در محل غرفه انجمن کیک‌بوکسینگ و موی‌تای دانشگاه پیام نور، از برنامه‌ها و فعالیت‌های متنوع این مجموعه دیدن کردند.

مطالب مرتبط  جذب مربیان علمی و فنی در کمیته کیک بوکسینگ

تورج عنصری رئیس انجمن کیک بوکسینگ و موی تای دانشگاه پیام نور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس، با اشاره به نقش این قبیل برنامه ها در توسعه ورزش همگانی، اظهار داشت: اجرای نمایشات رزمی در این روز بسیار مورد توجه حاضران، ورزشکاران دیگر رشته ها و حتی مسئولین دانشگاهی قرار گرفت. به نظرم اگر انجام این گونه برنامه ها در سطح جامعه رواج یابد، موجب ایجاد روحیه، تقویت نشاط و جذب اقشار مختلف به سمت ورزش‌های رزمی خواهد شد.

وی در ادامه صحبت‌های خود، خاطرنشان کرد: بدون شک، رشته های رزمی تاثیر به سزایی در رشد و توسعه فرهنگ ورزش در سطح کشور دارند. با در نظر گرفتن این پتانسیل، مسئولان باید با حمایت و تشویق بیشتر، انگیزه مربیان و قهرمانان را دوچندان کنند.
رییس انجمن کیک بوکسینگ دانشگاه پیام نور سپس به اقدامات انجام شده این انجمن در جهت علمی ساختن ورزش رزمی در میان دانشجویان اشاره کرد و گفت: در رشته های رزمی به ویژه کیک بوکسینگ، جنبه های علمی کمتر مورد توجه قرار گرفته است. از زمان تشکیل این انجمن سعی شده با برپایی دوره های مختلف علمی در زمینه های آسیب شناسی، امدادگری و … مربیان و قهرمانان را مطابق استانداردهای روز جهان آموزش دهیم. از شرکت ورزشی آرتین حمایت مالی انجمن کیک‌بوکسینگ و موی‌تای دانشگاه پیام نور که حامی ما در این مراسم بودند تشکر می‌کنم.

 

اشتراک گذاری این پست

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

ثبت ديدگاه

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار ما با خبر شوید.

مطالب مرتبط