اخبار وزارت ورزش درباره ویروس کرونا
7e58113966c67085953dd45e2ed189c9 XL - اخبار وزارت ورزش درباره ویروس کرونا

بخشنامه وزارت ورزش و جوانان به نهادهای فعال در امر ورزش پیرامون پیشگیری از کرونا:

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر با توجه به اهمیت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و تبعیت از دستورات وزارت بهداشت درمان، آموزش پزشکی و جلسات برگزار شده در ستاد پیشگیری مستقر در وزارت ورزش و جوانان اجرای نکات ذیل را ضروری اعلام کرد.

موارد ابلاغی به شرح زیر است:

مفاد بخشنامه ابلاغ شده به تمامی ادارات کل ستادی و استانی، فدراسیون‌ها، باشگاه‌ها و هیات‌های ورزشی استان ها، شهرستان‌ها، بخش‌ها و دیگر نهاد‌های فعال ورزش بدین شرح است:

۱-کلیه فدراسیون‌ها، ادارات کل ستادی و استانی، باشگاه‌های ورزشی، هیئت‌های ورزشی استان‌ها و شهرستان‌ها و بخش‌ها و سایر نهاد‌های فعال در حوزه ورزش مکلف به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و تصمیمات اتخاذ شده مراجع ذیصلاح در این زمینه بوده و نسبت به اجرای تکالیف ابلاغی در سطح ملی و استانی، شهرستانی و بخش‌ها مسئول خواهند بود.

۲-برگزاری کلیه مسابقات ملی، استانی و شهرستانی که ضرورت یا تعجیل در آن وجود ندارد لغو شود.

۳-آن دسته از مسابقات ملی از جمله لیگ‌های معتبر کشوری در رشته‌های مختلف که الزام به پایان آنها به خاطر زمان بندی کنفدراسیون‌های قاره‌ای یا فدراسیون‌های جهانی وجود دارد تا اطلاع ثانوی بدون حضور تماشاگران برگزار شود. بدیهی است انتظار می‌رود صداوسیما و به ویژه شبکه‌های استانی با پوشش تلویزیونی و رادیویی علاقه‌مندان را از نتایج حاصله در زمان بهره‌مند سازند.

۴-دستورالعمل خاصی برای برگزاری اردو‌های ضروری تیم‌های ملی تدوین شده که جداگانه ابلاغ می‌شود.

۵-در استخر‌ها و باشگاه‌های ورزشی بخش خصوصی و دولتی رعایت دقیق کلیه دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله جلوگیری از ورود افراد دارای علائم بیماری، فراهم کردن وسایل ضدعفونی، وسایل و تجهیزات و محیط باشگاه با استخر و نصب بنر و راهنما‌های آموزشی در معرض دید عموم الزامی است.

۶-برگزاری کلیه کلاس‌ها، دوره‌های آموزشی، کارگاه‌ها و نشست‌های مرتبط لغو می‌شود.

۷-مجدداً یادآور شده و تأکید می‌کنیم که رعایت هرگونه سیاست یا تصمیمات ابلاغ شده توسط ستاد پیشگیری از کرونا کشور از زمان ابلاغ الزامی است و نیازی به استعلام از طریق وزارتخانه ندارد.

امید است همراهی و همدلی جامعه ورزش در رعایت نکات بهداشتی در پیشگیری از شیوع این بیماری به سلامت جامعه کمک کند.

اشتراک گذاری این پست

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

ثبت ديدگاه

10 − پنج =

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار ما با خبر شوید.

مطالب مرتبط